Garage Van Dongen-Jonkers in Breda
Verhuren, repareeren, onderhoud en lijkvervoer
door Hans Boomer op 11 december 2020

In het Adresboek 1935 van Breda adverteerde Garage C. van Dongen uit Breda. Behalve reparatie en onderhoud van auto's werden er ook verhuurd en ingezet voor lijkvervoer. Van Dongen was dealer voor de merken Nash en Packard.
C. van Dongen had in 1935 al 22 nummerbewijzen op zijn naam staan.
Bron: Adresboek 1935
Aanvulling

vond op zolder dit herdenkingsschildje van het 25-jarig bestaan van het bedrijf in 1951.
Beste, Dit was mijn opa. Ik ben geboren boven deze garage aan de Wilhelminasingel. Ik herinner mij dat hij trots was op de Packerd. In het pand waren 2 showrooms voor elk 1 auto. Zijn zoon(mijn oom), reed in de fifties de tulpen rally. Overigens is het pand inmiddels gerenoveerd en omgebouwd tot woningen, maar wel in dezelfde (gevel)stijl, dus nog herkenbaar.
Mooi om te horen, A.H.A.T. Wiercx. Mocht je nog foto's van het bedrijf (en liefst het wagenpark) hebben uit de jaren 1906-1950, dan zullen we die hier met alle plezier tonen.
Wellicht een eerder gestelde vraag, maar ik stel 'm toch. In Bergen op Zoom zat toch ook een van Dongen-Jonkers garage aan de Guido Gezellelaan, jaren 1950-60? Mercedes Benz, Neckar dealer?
Er was inderdaad een vestiging in Bergen op Zoom, Philip. O.a. in De Volkskrant van 10 september 1960 en De Telegraaf van 21 oktober 1978 staan advertenties van dit bedrijf. Maar wanneer ze daar begonnen zijn durf ik niet te zeggen.
Reageer