N-7502
P.J. Vermeer
Groenstraat C 2 Udenhout verstrekt 1921
Aanvullende informatie
Het kenteken N-7502 stamt uit 1921. Mogelijk kocht de eigenaar Pieter Vermeer(1896-1979) toen een in die tijd zo populaire motorfiets. In 1919 was hij benoemd tot gemeentesecretaris en in 1928 is hij getrouwd.
Zijn eerste auto uit 1925 was een Minerva, een stijlvolle Belgische auto. Die auto’s hadden een schuifmotor en waren moeilijk aan te slingeren. Daarvoor werd de hulp ingeschakeld van de plaatselijke smid, Willem van der Loo. Totdat deze de gemaakte uren in rekening bracht; toen moest er een andere aanslingerhulp komen.
Na deze Minerva kwam er twee keer een Nash, met als laatste vooroorlogse auto in 1937 een Studebaker. Dus gemiddeld per vier jaar een andere auto.
De laatste auto, de Studebaker was in oorlogstijd in een plaatselijke stal dusdanig goed verstopt, dat hij de oorlog heeft overleefd, wat maar bij 34 % van de auto’s in Nederland het geval was.
Bron: Joost van der Loo, De vooroorlogse autogeschiedenis van Udenhout, Deel 1; Udenhout, 2009, pag. 147 e.v.
Frans Kense (†)

Reageer