N-43067
N.V. 'Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten B B. B. A
Breda verstrekt 1935
Aanvullende informatie
Kort voor Kerstmis 1938 wordt het onbewoonbaar verklaarde huis van C. Bogers in Kaatsheuvel gesloopt. Er is alleen één probleem. Bogers, destijds beter bekend met zijn bijnaam Kees Klap, woont er nog met zijn gezin. Toch gaat de sloper aan de gang. Eerst wordt het huis van zijn buurman met de grond gelijk gemaakt, daarna is dat van Klap aan de beurt. Nadat de woning vakkundig is onthoofd doordat de bovenverdieping door de slopers is verwijderd en je vanuit de woonkamer de hemel kunt zien besluit Klap dat het tijd is voor actie. Er is echter nóg een probleem. Klap heeft nog geen nieuwe woning! Ten einde raad en om aandacht te vragen voor zijn situatie gooit hij zijn schamele bezittingen op straat. Hij laat nog wel ruimte voor auto’s om te passeren. Voor een passerende autobus van de B.B.A. met kenteken N-43067 is de opening in de barricade echter te klein. De chauffeur trekt zich daar echter niets van aan en rijdt over enkele tot Klaps huisraad behorende zakken haver heen.
Kees Klap brengt met vrouw en kinderen nog een nacht door in het meer dan half afgebroken huis. Maar door de aandacht die hij met zijn actie trekt en door bemiddeling van de burgemeester, die overigens niets wist van de sloop, kan hij de volgende dag al naar een nieuwe woning.
De Telegraaf is blijkbaar van te voren op de hoogte van de actie en de sloop en heeft een reporter en fotograaf ter plaatse. Dankzij die fotograaf kunnen we nu nog getuige zijn van het moment waarop de autobus de zakken meel kapot rijdt.
Bron: De Telegraaf van 15 december (ochtend- en avondeditie) en 16 december 1938 (ochtendeditie)
Paul Vlemmings

Reageer