N-42837
Uitgegeven in 1935
S.R. de Vries
Wilhelminaweg B 286 Dinteloord verstrekt 1935
Aanvullende informatie
Omnder dit kenteken reed de Diamond van de Sjaak de Vries uit Dinteloord. De eerste foto is gemaakt bij de suikerfabriek. op de tweede staat de eigenaar rechts. De chauffeur (links) is Bas van de Merbel.
Bron: collectie ZWN Transport & Nostalgie

Ik zocht op het adres Wilhelminaweg B286 en tot mijn verrassing kwam ik een foto van Sjaak de Vries uit Dinteloord tegen met zijn vrachtauto op de foto.
Sjaak de Vries, geboren in 1907 was een broer van mijn oma Cornelia de Vries waarover ik een verhaal schrijf voor de familie. Haar echtgenoot was Johannes Kleppe, (mijn opa) die een auto had met het kenteken HZ 13085. Heeft iemand misschien nadere gegevens over die auto of hoe ik daaraan kan komen?
Bij voorbaat dank. Ton Kleppe
Beste Ton,
HZ-13085 is een Zuid-Hollands kenteken. Daarvoor moet je bij het Nationaal Archief zijn. Helaas zijn ze niet gescand. Zo te zien is dat kenteken in 1933 uitgegeven.
De provinciale nummerbewijzen (zoals ze officieel heetten) waren niet gebonden aan een voertuig, maar aan een persoon of bedrijf. Als de auto of motor werd ingeruild kreeg het volgende voertuig van die eigenaar hetzelfde kenteken als zijn voorganger. Meer informatier over de provinciale kentekens kun je vinden op de pagina Brabantse kentekens?
Reageer