N-41946
A.J. van Hooff
Herptschepoort 730 Heusden verstrekt 1935
Aanvullende informatie
Vermoedelijk is A.J. een zetfout in de lijst van uitgegeven nummerbewijzen. Het was L.J. (Leo) van Hooff, die voor de oorlog een Chevrolet aanschafte. Maar die werd gevorderd. Leo verhuisde later naar het adres Putterstraat 28 in Heusden.
Na de oorlog kreeg Leo de kans een Austin Bellewagen aan te schaffen. Dat waren oude Engelse brandweerwagens, die de Britten na de bevrijding niet meer mee terug wilden nemen. De burgemeesters, zo ook die van Heusden, kregen de opdracht te zorgen dat de auto's goed terecht kwamen. Leo van Hooff was van belang voor de voedselvoorziening en kreeg daarom de kans zo'n auto aan te schaffen. In een hal in 's-Hertogenbosch mocht hij er een uitzoeken. Hij benutte die kans en legde 500 oude guldens en 500 nieuwe guldens op tafel. Na de oorlog was er nieuw geld gekomen, maar het oude was niet meteen waardeloos. De auto is ingezet van 1945 tot ongeveer 1963 om de winkels te bevoorraden in Heusden en wijde omtrek. Toen het provinciale nummerbewijs moest worden vervangen door een landelijk kenteken kreeg de auto PS-34-80 op de nummerplaten. Nadat hij buiten bedrijf was gesteld werd de Austin nog gebruikt als kippenhok.
Begin jaren '80 van de vorige eeuw restaureerde Leo's zoon Hans de Bellewagen zorgvuldig. Een andere Bellewagen leverde de nodige onderdelen. De wagen kreeg na de restauratie een nieuw kenteken: 12-AB-28. En dat kenteken draagt de Austin nog steeds. Al komt hij nog maar sporadisch op de weg.
Documentaire over de Austin Bellewagen, 2011.
Foto's: Heusden in Beeld, fotonr. heusden340; Hans van Hooff Classic Cars (www.classiccarsheusden.nl)
Met dank aan Hans van Hooff voor de uitleg en de foto's en aan Hans Boomer voor de tip

Reageer