N-35194
Openbare Werken der Gemeente Roosendaal
Roosendaal verstrekt 1933
Aanvullende informatie
Foto 1De brandweerwagen staat afleveringsklaar in de werkplaats aan Damstraat van automobielbedrijf Lemmens-Cockx te Roosendaal.
J. Lemmens
Foto 2De eerste ladderwagen aan de Roosendaalse brandweer werd geleverd door garagebedrijf Lemmens (gesticht 1929, gevestigd Molenstraat, hoek Damstraat). Op de foto poseert het personeel van Lemmens bij de wagen: staand Emile Lemmens, zittend in wagen: Adr. Verhoeven, L. Ridders, G. Matthijssen, M. van Kaam, A. Segers en W. Vriends.
Bron: collectie Heemkundekring De Vrijheijt van Rosendale, fotonr. BFP01004
Met dank aan Jan van Weert voor de tip.
Foto 3Ladderwagen gemeentelijke brandweer van Roosendaal, met Frans Bruijnincx, Frans van Kaam en Vic van Baal.
Bron: collectie West-Brabants Archief, fotonummer K13043
J. Verbiest
Foto 4Deze Chevrolet autoladder werd in 1933 gebouwd en in gebruik genomen. De opbouw is van Metz-Voigt. De wagen is in dienst geweest van de Intergemeentelijke Brandweer Bergen op Zoom en Roosendaal, met als standplaats Roosendaal. Een tijdlang stond hij in het brandweermuseum Wouwse Plantage, maar later kwam hij in particulier bezit.
Bron: Johan Pots (brandweervoertuigenonline)
Foto 5Bij gelegenheid van 300 jaar brandweer reed de ladderwagen op 20 september 1987 onder zijn oude provinciale kenteken mee in een optocht van oude brandweerauto's.
Bron: collectie Heemkundekring De Vrijheijt van Rosendale, fotonr. BFP00696A
Met dank aan Jan van Weert voor de tip.
Foto 6En hetzelfde gebeurde rond 1994 in Berghem.
Bron: collectie BHIC, fotonr. 1611-003115
Met dank aan Jan van Weert voor de tip.

Het nummer N-35194 is van de brandweer Roosendaal
Het is een chevrolet ladderwagen met Metz opbouw
De wagen staat in het brandweer museum Wouwse planage
Foto 2 hoort denk ik bij N-21927 thuis of allebei. Lemmens was nl de carosseriebouwer op wiens naam de truck als eerste stond geregistreerd.
Nieuwe link https://www.heemkundekringroosendaal.nl/collectie/foto/?diw-id=brabantc…
Dat zou kunnen, JP de Jong, maar het hoeft niet. Als ik Lemmens combineer met Molenstraat 90 krijg ik overigens zes kentekens te zien, waaronder N-21927. Dus dat zijn nog meer mogelijkheden.
Reageer