N-13826
P.J. Bolders
L 5 Ossendrecht verstrekt 1924
P.J. Bolders
Ossendrecht vervallen 1934
Wed. P.J. Bolders
Ossendrecht verstrekt 1934
Wed. P.J. Bolders
Ossendrecht vervallen 1947
C.V. Bolders Autobedrijf
L 5 Ossendrecht verstrekt 1947
Aanvullende informatie
Foto 1
Het kenteken prijkt op de bus [Studebaker; zie reactie hieronder. Red.], die in 1930 gebouwd werd door Smit in Bergen op Zoom.
Bron: collectie West-Brabants Archief, fotonummer RINA219
Foto's 2 t/m 5
In 1938 ging het personeel van de Liga fabriek (toen nog in Bergen op Zoom) op een weekeinde naar Zuid Limburg. Men ging met een bus van Bolders, nummer N-13826. Uit de film die ik daarvan bezit heb ik enkele frames geknipt.
De bus is in de eerste beelden in zijn geheel te zien, maar het nummerbord is niet leesbaar. Als de bus dichterbij komt is het nummerbord duidelijk in beeld. Op de laatste beelden is de zijkant van de bus duidelijk in beeld.
Deze bus [aanvulling: Ford V8 van 1937; zie reactie hieronder. Redactie] is de opvolger van de bus die nu getoond wordt bij foto 1.
Theo Neutelings
Foto 3
Deze foto toont Frans Bolders voor een oudere bus met dit kenteken, een Chevrolet. Er konden 13 passagiers mee worden vervoerd.
Bron: J. van den Bussche, Een dorp vol cafeetjes (15), in: Tijding : Kroniek van Heemkundekring Het Zuid-Kwartier 33 (2011) nr. 2
Foto: Fotowerkgroep Heemkundekring Zuidkwartier, fotonr. ambacht101
Bron busgegevens: Kees van Schenk Brill
Met dank aan Jan van Weert voor de tip.

De bus is een Studebaker.
Bedankt, Kees. We hebben het merk er ook hierboven bij gezet.
De andere een Ford V8 van 1937
Reageer