Vrachtwagens van Edah (opgelost)
Of toch ingehuurde vrachtrijders?
Edah staat voor de beginletter van de familienamen van de vier oprichters: Ebben, Dames, Aukes en Hettema, allen uit Friesland afkomstige kruideniers die zich begin 20ste eeuw in steden in Noord-Brabant hadden gevestigd. Zij richtten een gezamenlijke bedrijf onder de naam Edah op in Helmond. Op de foto zien we maar liefst zes vrachtwagens van Edah, waarvan de kentekens helaas niet goed te lezen zijn. Zijn Ze wel van EDAH zelf? Of hebben we hier te maken met ingehuurde vrachtrijders. De vrachtwagen linksvoor [aanvulling: een Diamond-T; zie reactie hieronder. Redactie] lijkt N-3455, N-5455 of N-13455 op de nummerplaat te hebben, de Citroën vrachtwagen in het midden N-20526 of N-20576. En rechts vooraan staat nog een wagen [aanvulling: Willys Six; zie reactie hieronder. Redactie] met iets als N-5359. Geen nummers die op naam van EDAH zelf stonden. Maar zeker zijn die nummers niet.
Bron: “Het Industrieel Atrium” (www.industrieel-atrium.nl) en Openlucht Galeries Helmond (www.openluchtgaleriehelmond.nl), Industrieel verleden 1. Bijzondere beelden van het industriële verleden van Helmond
Oplossing
Uit een foto in betere kwaliteit uit het EDAH Museum blijkt, dat de Diamond T links kenteken N-19465 heeft, de Citroën middenvoor N-20676 en de Willys Six kenteken N-1355.
Bron: EDAH Museum Helmond
Met dank aan Ben Vereijken (Heemkundekring Bakel en Milheeze)
De vrachtwagen linksvoor is een Diamond-T en rechtsvoor een Willys Six beide bouwjaar begin jaren dertig
Bedankt Auke. De tekst hierboven is aangepast.
Reageer